Příslušenství vestavné skříně

Jaké doplňky do skříně ocení muž?

Obleky, košile, kalhoty, kravaty... mužský šatník možná není tak bohatý na jednotlivé druhy oblečení, nicméně má svá specifika. Kromě klasických zásuvek na spodní prádlo, výsuvných košíků nebo polic na trika, by skříň určená primárně pro muže, měla obsahovat tyto doplňky:

  • kalhotovník - který zajistí, že kalhoty zůstanou hladké a bez zbytečných záhybů
  • kravatovník - minimum místa, maximum užitku. Už nebudete hledat oblíbenou kravatu

Ve skříni by měl být i dostatečný prostor pro více ramínek - ten zajistí šatní tyče, které je možné pořídit i ve výsuvné variantě. V nabídce jsou i výsuvné drátěné koše, třeba na zatím nevyžehlené oblečení.

Jaké doplňky by neměly chybět ve skříni pro ženu?

Věděli jste, že průměrná žena nosí asi jen 15 % svého šatníku a zbytek jen tak leží ve skříni? Že si průměrná žena každý měsíc pořídí zhruba tři nové kousky oblečení? I tomu by mělo být uzpůsobeno vnitřní uspořádání skříně. Nezapomeňte na:

  • výsuvné držáky na boty - ať se nepovalují na dně skříně, ale mají své pevné místo
  • menší šuplíky - na doplňky jako jsou pásky, šátky, korále, šály, čepice...
  • nízké police - ve kterých je možné oblečení přehledně třídit třeba podle barev
  • osvětlení ve skříni - díky kterému najdete vše, co hledáte
  • velké zrcadlo - ideálně umístěné na dveře. To v malé místnosti navíc opticky zvětší prostor

Pořídit můžete i vychytávky, jako jsou stojan na žehličku, nebo speciální stojan na vysavač.


Police

Police jsou základ, který by měla mít každá skříň. Klasické police je dnes možné obohatit o výsuvné police, v naší nabídce doplňků do skříní najdete také výsuvné drátěné police nebo policový systém pro rohové skříně. Na výsuvných policích se velmi dobře skladují třeba trička, ve kterých máte mnohem větší přehled a pořádek díky možnosti vysunout si polici. Výsuvné police je možné vybavit úchytkami ve formě madla nebo laminátového čílka, které bude ladit se zbytkem vestavěné skříně.

Šuplíky a zásuvky

Vybavení vestavěné skříně jakou jsou šuplíky a zásuvky může být nenápadně schováno za velkými posuvnými dveřmi skříně, zároveň je možné mít šuplíky po ruce a ihned přístupné. Stále častěji nacházejí svoje využití speciální druhy šuplíků, které jsou vytvořené pro skladování určitého druhu oděvů nebo doplňků. Klasicky se jedná o výsuvné šuplíky na kravaty a pásky - tyto zásuvky mohou vypadat jako běžný šuplík, nabízíme ale také vysoký výsuvný šuplík, ve kterém se pásky a kravaty skladují ve vertikální poloze.


Drátěné koše

Drátěné koše a drátěné výsuvné police jsou univerzálním způsobem, jak skladovat objemnější věci. Drátěný program do vestavěné skříně dobře pojme třeba lůžkoviny, polštáře, ale třeba také hromadu ponožek nebo hraček. Zajistíme vám i speciální výsuvné drátěné police na boty nebo drátěný systém pro rohové skříňky. U drátěných košů si můžete zvolit úchytku koše formou madla nebo čílka. Kolečkový výsuv košů lze realizovat buď jako polo výsuv nebo plno výsuv, s tlumením i bez něj.


Šatní tyče

Šatní tyče jsou nepostradatelnou součástí skříně, pokud v ní chcete ukládat oblečení. Kromě klasických šatních tyčí je dnes možné si do vestavěné skříně pořídit i sklopné šatní tyče nebo výsuvné šatní tyče - vše pro maximální komfort a přehlednost při ukládání oblečení. V nabídce našich doplňků máme také světelné šatní tyče s vypínačem, které suplují osvětlení skříně.


Držáky

Nejrůznější druhy držáků do skříně využijete v případě, že ve vestavěné skříni chcete uložit úklidové potřeby nebo boty. Právě držáky na boty jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků - boty se tak dají dlouhodobě skladovat bez poškození. Držák na vysavač do skříně, stejně jako držák na žehličku nebo smetáky se bude hodit hlavně do skříně v předsíni. V naší nabídce najdete také specializované držáky na oblečení - kravatovníky, neboli držáky na kravaty, a kalhotovníky - praktické držáky na kalhoty.